Noční přechod Vysočiny, Beskydy a 3000 km+

Noční přechod Vysočiny letos nebyl zadarmo, 59 km v dešti a zimě ale stálo za to.

Měsíc mi trvalo, než jsem se dostal k fotkám a shrnutí letošního Nočního přechodu Vysočiny. Tuhle akci jsem pořádal už posedmé a letos jsem se na ni celkem těšil, minulý rok jsem totiž musel kvůli Kanadě vynechat.

Vzhledem k tomu, jaké bylo 20. 11. počasí, jsem se trochu bál, že nakonec půjdu sám. Teploty kolem nuly a dva dny před tím pořád silný déšť. Jen během dne před startem mi napsalo asi 10 lidí, že to balí. O to větší bylo moje překvapení, když se nakonec v 7 večer sešlo 11 borců! A stálo to letos za to – právě kvůli nepřízni počasí jsme valili celou noc s malými pauzami a nakonec tam švihli 59 km za 10 a půl hodiny!

Vůbec poprvé jsme startovali přímo ve Žďáře, a přes Račín, Dářko, Tisůvku, Žákovici, Devět Skal, Malinskou skálu, Dráteník, Medlov, Sykovec, Tři Studně a Lhotku jsme po 6 byli doma! Luxusní akce, zase pár nových tváří. Zatímco Štědrodenní běh se ve Žďáře neustále rozrůstá, Noční přechod Vysočiny je přece jen náročnější akce a lidi se střídají. Hodně lidí to zatím jen vyzkoušelo a pouze někteří se účastní opakovaně. Zážitek je to ale pro každého velký, a ten pocit ráno, když víte, že jste to dokázali a překonali se, je k nezaplacení. Zvlášť v letošních podmínkách smekám před všema, kteří se ukázali a dali to.

Beskydy – luxusní víkendové načerpání energie

Poslední říjnový, resp. první listopadový víkend jsme s Pášou z velkoměsta vyrazili na rychlou akci do Beskyd, načerpat energii. Dali jsme za den a půl 50 km na těžko, hlavně druhý den výhledy stály za to. Pro mě to znamenalo hlavně načerpání energie na diplomku.

Letošních 3000 naběhaných kilometrů

Včera se mi poprvé v životě podařilo překonat hranici 3000 naběhaných kilometrů za rok. Z tohohle pohledu je rok 2015 úspěšný, vzhledem ke květnovému zranění jsem to ani nečekal. Pro někoho 3000 je mega hodně, pro některé to zase tolik není. Každopádně pokud člověk tráví některé dny tréninkem na MTB, v zimě na lyžích, k tomu chodí do práce a studuje, tak to není úplně zadarmo. Proto jsem rád, že to tam padlo. Ještě na začátku prosince jsem tomu nevěřil, protože jsem si zvrtl kotník, nakonec to ale po pár dnech bylo ok. Pokud budu 3000 km/rok držet do 70, tak to bude ok :D

2015-12-21 17_43_41-Boyda _ MyTreneek.cz

Jinak poslední měsíc jsem měl možnost testovat trailovou novinku od Inov-8, model Terraclaw 250 – na terény ve Žďárských vrších luxusní.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: