2015/2016

Tenhle článek jsem měl rozepsaný více než měsíc a nyní se konečně dostávám k tomu, abych to dokončil. Nejdříve jsem měl v plánu si tady (možná trochu samolibě) shrnout rok 2015, co se povedlo, co ne. Bohužel nejsem žádný bloger ani velký fanda sociálních sítí a dalších internetových kratochvílí, proto se nakonec žádné shrnutí nekonalo. Na druhou stranu toho člověk zažívá tolik, že tuhle stránku používám, abych si aspoň někdy zážitky sepsal. A třeba některé věci motivují další lidi, stejně jako já nacházím motivaci u mnoha jiných lidí.

Rok 2015 byl skvělým obdobím, kdy jsem toho opět dost zažil a snad se toho i hodně naučil. Po návratu z Kanady jsem jen těžce hledal motivaci zpátky se vrhnout naplno do českého školství. I proto jsem velkou část roku 2015 pracoval. Zkušeností, které jsem nasbíral, a šance, kterou jsem dostal v Kentico Software, si nesmírně vážím. Kentico je opravdu neobyčejná firma, kterou můžu každému člověku, který hledá zajímavou práci v ještě zajímavější firmě (viz google maps kanceláří) s vidinou dalšího rozvoje jen doporučit. Nevím, zda v budoucnu moje kroky povedou opět do Kentica nebo ne, v každém případě toho rozhodně nelituju. Ověřil jsem si některé věci (jako třeba, že práce v IT pro mě rozhodně není lehkou volbou, kdy jsem většinou přes obědy doslova „utíkal“ do lesů v okolí Brna – cítil jsem se zhruba jak na videu níže, bohužel ty hory v Brně trochu chybí), na druhou stranu jsem poznal i některé svoje silné stránky…

 

Mimo Kentico jsem se věnoval i psaní (okolo 80 článků), nějakému PR, testování bot atd. V Respektu jsem se v únoru vrátil k cestě po Indii, na eMontaně jsem psal o hranicích při adrenalinových sportech a jinak jsem občas psal o horském běhání, třeba na Svět Běhu nebo na Bezvabeh.cz.

Kromě práce a školy jsem v minulém roce pokračoval ve svém (pro někoho možná až moc) dobrodružném stylu života. Celkem jsem na horách a v tréninku za minulý rok urazil více než 5000 km, s čímž jsem (při práci a škole) celkem spokojený. Samozřejmě pokud se u mě jedná o hory a trávení času v přírodě, tak bezezbytku vždy bude platit „more kilometres, more fun“… Na rok 2016 pro mě ale bude asi největší výzvou to, abych si svůj životní styl i nadále udržel. Minulý rok jsem si v Kentico ověřil, že to jde…

Co se týče sportovního života, tak můžu 2015 hodnotit jen pozitivně. Sice jsem se zcela nevyhnul zraněním (květnový bikový pád v 60 km/h), ale i přes nějaké cestování a další pauzy jsem stihl odběhat více než 3000 km a k tomu přidat nějaké další v jiných sportech. Více řeknou už jen čísla níže.

 

Jinak vlastně listopad i prosinec byly ve znamení diplomky. Poslední dny roku jsem strávil s Anďou a dalšími jak jinak než na horách. Orličky malé, ale v dobré společnosti super. A dokonce jsem v Bartošovicích i brousil výběhy sjezdovky… O Vánocích byl zážitkem jako každý rok Štědrodenní běh u nás ve Žďáře, letos 180 lidí – neuvěřitelné.

A co mě čeká v roce 2016?

Doufám, že toho bude jako vždy hodně. Vždycky mi vyhovovalo mít toho naloženo víc, a být trochu pod tlakem, než si žít pohodově bez výzev. I proto jsem nakonec stihl dokončit školu a odstátnicovat teď v únoru, místo původního červnového plánu. Teď si dám nějakou dobu pauzu, budu sportovat a nějaký čas strávím snad na horách. Za chvíli mizím na pár dní s A do Roháčů, Zverovka je místo, kam budu jezdit vždycky rád. Pak sněžnice na Velké Fatře, na konci února bych pak chtěl udělat takový zimní přeběh Jeseníků a potom v březnu možná podniknu i něco většího. Mezi tím si pořádně promyslím, jakým směrem zamířím dál…

Z hlediska sportovních cílů (kromě zcela nutné podmínky zdraví) bych chtěl v 16‘ víc času věnovat MTB a lyžování, což se mi v lednu celkem dařilo (303 km běh, 204 km lyže). Pokud dám v tomhle roce 3000 běh – 2000 MTB – 500 lyže, tak budu spokojený. Píšu si to sem, abych to měl na očích.

Ze závodů vím, že půjdu Ještěd Skyrace, MČR Perun Skymarathon (i když jsem původně už neměl v plánu a vážně jsem přemýšlel o Jesenické100), Dolomites Skyrace a snad dopadne ještě jeden další závod ze světové série v Alpách… K tomu bych po čase zase rád dal aspoň 1-2 závody na kole, nějaký duatlon a mraky menších závodů. I když poslední roky téměř neběhám po silnici, tak jsem i přemýšlel o jedné desítce a půlmaratonu, přece jen osobáky na obou tratích mám z terénu a kopců, což je trochu úsměvné.

Můj původní cíl, že bych si tady konkrétně sepsal, co se podařilo, co ne atd., jsem nakonec přehodnotil. Na to jsem nakonec opravdu malý pisálek, abych měl takovou potřebu. Do populárních blogerských vod ale přece jen zabrousím – kromě sportu, práce, cestování atd. bych v tomto roce chtěl zlomit klesající trend v počtu přečtených knih. Od roku 2013, kdy jsem přečetl 58 knih/rok (to překonám asi až v důchodu) to kleslo v minulém roce na 24. Tak myslím, že aspoň těch mezi 30-40 bych mohl dát.

Na závěr přikládám 5 tipů z minulého roku, když budete mít něco zajímavého, určitě dejte vědět. Mou aktuální výzvou bude odškrtnout si Ayn Randovou a její Atlasovu vzpouru (aneb „Bible kapitalismu“ o 1112 stranách).

Na úplný závěr norský luxus, stovky km manžestru tady asi jen tak mít nebudeme, aspoň že se dá kroužit v tom NMNM… Každopádně běžky jsou větší zábava než si možná někteří myslí, a na biatlonových tratích si zasjezdujete víc než na Harusu!

 

Advertisement

One response to “2015/2016”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: